Rajd letni 2009
Video1

Majówka 2009
Video2

Poręba 2010
Video3

Newsletter

E-mail:

O nas

"Zdobądź serce swego konia, potem dotrzyj do jego umysłu, a wtedy będziesz mógł użyć jego siły według swego zamysłu" (przysłowie arabskie)

Towarzystwo Jeździectwa Naturalnego założyliśmy w lipcu 2004 roku. Pragniemy w ramach Towarzystwa spłacić choćby maleńką cząstkę długu, jaką ludzkość zaciągnęła u tego wspaniałego zwierzęcia jakim jest koń.

Naszym celem jest rozpowszechnianie partnerskiego podejścia do konia, opartego na sposobie porozumienia, który wynika z naturalnych zachowań w stadzie.

Promujemy jeździectwo w dobrym stylu czyli te metody szkolenia koni, które zakładają chęć porozumienia z koniem i mają na uwadze dobro konia.

Doceniamy zarówno tradycje jeździeckie, jak i wiedzę współczesnych znawców koni.

Organizujemy kursy i szkolenia doskonalące jeźdźców i konie, a także pokazy, prelekcje, pikniki i inne imprezy plenerowe.  • 1_tjn

Uczymy się i staramy się zachęcać innych do zdobywania wiedzy o koniach.

Nasze drogi do zdobywania umiejętności rozumienia koni są różne. Różnimy się tym co robimy na co dzień, stylem jazdy, doświadczeniami, stosowanymi metodami, jednak łączy nas wspólna wizja harmonii człowieka z koniem. Ta wspólna wizja wyraża się w podejściu do jeździectwa, podejściu cechującym się uwzględnianiem w procesie szkolenia potrzeb konia oraz otwartością na poszukiwania dobrych dla koni rozwiązań. Wzajemnie mobilizujemy się oraz zachęcamy innych do samodzielnego myślenia i zwracania uwagi na sygnały płynące od konia. Wychodzimy z założenia, że zwykle konie próbują nam wiele powiedzieć, ale nie zawsze potrafimy to odczytać. Staramy się więc pogłębiać naszą wiedzę z dziedziny behawioryzmu, psychologii, a także anatomii, biomechaniki i fizjologii konia.

Aby być lepszymi jeźdźcami dla naszych koni, spotykamy się także na warsztatach bez koni, gdzie pracujemy nad świadomością i harmonią własnego ciała.

Poza tym chcemy propagować idee utrzymania koni w warunkach zbliżonych do naturalnych oraz wszystkie koncepcje, które uwzględniają potrzeby koni, ich instynkty i zachowania stadne.

Poprzez nasze działania chcielibyśmy przyczynić się do uczynienia ziemi lepszym miejscem dla koni i pomóc ludziom lepiej rozumieć konie.
Chcesz się z nami skontaktować?

Napisz do nas(zarząd@tjn.sic.pl) lub zadzwoń: 503 563 750
Zaprzyjaźnione stajnie w okolicy Krakowa