Rajd letni 2009
Video1

Majówka 2009
Video2

Poręba 2010
Video3

Newsletter

E-mail:

Connected Riding

Autor: Natalia Szczęch
Dodano: 17.05.2010 09:39

W lecie 2009 roku, po raz pierwszy uczestniczyłam w kursie Connected Riding, który prowadziła Bibi Degn. Brałam w nim udział jako widz, zatem moje wrażenia są troszkę „okrojone”.
Na samym wstępie chciałabym powiedzieć o tym, jakie wrażenie zrobiła na mnie sama Bibi. Jest to osoba niesamowicie spokojna, opanowana. Bije od niej jakaś niesamowita równowaga emocjonalna. Posiada ona ogromną wiedzę, z zakresu nie tylko jazdy, ale również końskiej psychiki i anatomii. Jest przy tym bardzo pogodna i stara się każdemu poświęcać jak najwięcej uwagi. Jest przy tym również skromna i nie uważa się za wyrocznię.
Jako na widzu, największe wrażenie zrobiły na mnie ćwiczenia w parach, kiedy to Bibi starała się nam pokazać co czuje koń, kiedy na nim siadamy.  Podejrzewam, że nikt nie przypuszczałby nawet, że każde nasze drgnięcie koń czuje na całym swoim kręgosłupie. Potem poprosiła „jeźdźców”, żeby zaczęli po kolei wykonywać ruchy takie, jakie wykonuje się podczas jazdy i wszelkich figur (skręty, wolty, ósemki). Reakcje „koni”, które mogły mówić co czują, były zaskakujące. Żeby to usłyszeć, warto było wziąć udział w tym kursie.

Jeszcze bardziej zaskoczyły mnie efekty jakie osiągnęłam po kursie. Wystarczyło zmienić niewiele, żeby otrzymać naprawdę dużo ze strony konia. Ten kurs przypomina przede wszystkim o tym, że nasze ciało pracuje cały czas z koniem. Każde przeniesienie ciężaru,  kopnięcie, nacisk mają swoje odbicie w tym co robi nasz rumak. Warto przypomnieć sobie, że poza wodzami i łydkami, na konia działa też oddech, kręgosłup, ramiona, szczęka i wiele innych części ciała. W tym roku gościć będziemy jedną z najlepszych instruktorek Connected Riding. Z niecierpliwością czekam na kurs, by móc jeszcze więcej uzyskać, i nadal pomagać mojemu koniowi rozumieć język mojego ciała.Dodaj nowy komenatrz* Zawartość tego pola nie będzie publicznie dostępna

Nnnn_thumb150fixed