Rajd letni 2009
Video1

Majówka 2009
Video2

Poręba 2010
Video3

Newsletter

E-mail:

Metody

Ray Hunt

„Jeśli człowiek byłyby w stanie dać z siebie jedynie 5%, koń ofiaruje ze swojej strony aż 95%”

Ray Hunt to jeden z pierwszych wielkich jeźdźców Natural Horsemanship, zmarły w 2009 roku. Uczył ludzi rozumieć konie.


Buck Brannaman

Zaklinacz koni

Buck Brannaman - znakomity jeździec i znawca koni. Był inspiracją dla Nicolasa Evansa do stworzenia postaci Toma Brooksa w ksiażce "Zaklinacz koni."
Uczeń Toma i Billa Dorrance'ow oraz Raya Hunta.


Linda Tellington Jones

TTouch – masaż i nie tylko

Linda Tellington Jones jest uznanym autorytetem w dziedzinie zachowania się, treningu i leczenia zwierząt; stworzyła metodę masażu koni TTouch.

 


Mary Wanless

Świadome jeździectwo (RWYM)

Mary Wanless stała się znana w świecie koniarzy dzięki swojemu nowatorskiemu podejściu do nauki jazdy konnej. Technika używana przez Mary jest rozpowszechniana pod hasłem „ Ride with your mind” - Świadome jeździectwo.


Steve i Irena Halfpenny

Silversand uczy myślenia

Steve Halfpenny - mieszkający w Australii twórca metody Silversand Horsemanship,  prowadził kursy w Polsce. Polskie instruktorki Silversand to Justyna Mitka i Monika Damec.

 


Pat Parelli

Siedem gier

Pat Parelli i jego metoda PNH to najbardziej rozpowszechniona w Polsce i na świecie szkoła naturalnego jeździectwa. Techniki pracy z końmi opierają się w niej na siedmiu grach (seven games).

 

 


Mark Rashid

Przeczytaj jego książkę i zainspiruj się!

 

Mark Rashid jest uznanym trenerem koni, którego koncepcja „pasywnego przywództwa” (passive leadership) stała się natchnieniem dla wielu jeźdźców. Rashid jest ceniony za swoją zdolność postrzegania sytuacji z końskiego punktu widzenia.

 


Heather i Ross Simpson

Pozytywne wzmocnienia

Heather i Ross Simpson założyli Natural Animal Centre  w Wielkiej Brytanii, gdzie uczą metody opartej na poyztywnych wzmocnieniach – Positive Horse Magic.


GaWaNi Pony Boy

Indiańskie tradycje

GaWaNi PonyBoy pochodzi z plemienia Czirokezów. Na bazie swoich obserwacji i doświadczeń, wykorzystując dostępną wiedzę o tym, jak postępowali z końmi jego przodkowie, stworzył własną szkołę naturalnego jeździectwa promowaną hasłem „Horses teaching people”.


Monty Roberts

Człowiek, który słucha koni

Monty Roberts znany wielu jako horse whisperer – zaklinacz koni. Stworzył własną metodę szkolenia koni na podstawie obserwacji dzikich mustangów zwaną join-up.


Tom Dorrance

Człowiek - legenda i jego zasada "feel – timing - balance"

Tom Dorrance – legenda wśród trenerów Natural Horsemanship; zasłużony w dziedzinie zmiany podejścia do koni i jeździectwa.


John Lyons

Aktualnie technik Horsemanship Johna uczy syn Josh

 

John Lyons jest jednym z najbardziej poważanych trenerów Horsemanship w Ameryce Północnej. Sstworzył program treningowy, który wpłynął na sposób szkolenia koni w Ameryce.

 Justi_baner

Baner_silversand

Debina

Fotografia_konie

Hipologia

Kon_polski